top of page
Search

#1 Zobu implantoloģija: PROCESS

Sākam vairāku publikāciju sēriju tiem, kuri vēlas iegūt paplašinātu informāciju par zobu implantoloģiju. Šodien publicējam tā pirmo daļu:

#1 Zobu implantoloģija: PROCESS


Kas ir zobu implants? Zobu implants ir mākslīga zoba sakne, kas izgatavota no titāna vai titāna un cirkonija sakausējuma, kas ieskrūvēta žokļa kaulā, lai atbalstītu individuāli piemērotu mākslīgā zoba kroni. Zobu implantācija ir daudzpakāpju ambulatorā procedūra, kas sastāv no vienas vai divām operācijām, kā arī vairākām vizītēm, kas pavisam kopā aizņem 2 līdz 6 mēnešus. Visa procesa galarezultātā pacients saņem mākslīgu zobu vai zobus, kas funkcionāli un estētiski aizstāj trūkstošos zobus, ideāli iekļaujoties mutes dobumā.

Procesa soļi: -Rūpīga potenciālā pacienta vispārējās veselības stāvokļa izpēte. Šajā etapā veic 3D rentgena izmeklējumu (žokļa kaula blīvuma u.c. parametru noteikšanai), lai iegūtu pilnīgu informāciju pacienta gatavību zobu implantu ievietošanai, kā arī izslēgtu varbūtējos riskus. -Implantu pozīcijas plānošana: mutes dobuma skenēšana ar intraorālo skeneri, kā rezultātā tiek iegūts 3 dimensiju izmeklējums žoklim un noteikta precīza paredzētā implanta atrašanās vieta. -Gadījumā, ja žokļa kaulam trūkst nepieciešamā apjoma, kauls tiek pieaudzēts. -Operācijas laikā smaganas tiek atsegtas, nodrošinot piekļuvi žokļa kaulam un žokļa kaulā ievietotu zoba implantu. -Pēc aptuveni diviem mēnešiem jāveic rentgena izmeklējums, lai noteiktu to, cik veiksmīgi ievietotais implants saaudzis ar žokļa kaulu. -Ja saaugšanas process norit veiksmīgi, tiek veikta zobu smaganu formēšana: uz aptuveni 2 nedēļām tiek ievietots smaganu formētājs, kas palīdz izveidot atbilstošas formas smaganu apveidu. -Pēc tam, kad smaganu forma nostabilizējusies, tiek izveidota zobu protēze, jeb zoba kronis, izmantojot pirms tam noņemtu pacienta zobu nospiedumu. -Zoba kronis tiek pieskrūvēts pie implanta, dodot iespēju pacientam pierast pie tā.


166 views0 comments

Comments


bottom of page