top of page

Zobu labošana bērniem, pielietojot vispārēju narkozi

Vispārējā anestēzija jeb narkoze ir labākais veids, kā sasniegt kvalitatīvu galarezultātu zobu ārstēšanā, nepakļaujot bērnu dažādu traumu riskam.

Viena lieta, ja bērns piekrīt zobu apskatei un ārstēšanas plāna sastādīšanai, kas neaizņem daudz laika. Pilnīgi cita, ja mutē ir vairāki bojāti zobi un to ārstēšanā nepieciešama mazā pacienta sadarbība stundas garumā. Atrašanās pacienta krēslā jau ir krietns izaicinājums mazam bērnam, kad ilgstoši jātur plati atvērta mute un jāklausa ārsta norādījumiem. Tieši tādēļ vispārējā anestēzija ir prātīgs risinājums, kā savest kārtībā zobus, lieki nesatraucot mazo pacientu.

Pat, ja bērnam nepiemīt dentofobija jeb paniskas bailes no zobārsta apmeklējuma, daudzi bērni nespēj nosēdēt mierīgi visu vizītei atvēlēto laiku, kā arī sadarboties ar ārstu. Turklāt, jebkuri mēģinājumi bērnu ārstēt ar varu parasti nedod vēlamo rezultātu. Vēl vairāk – bērnam var rasties emocionāla trauma ar visām no tā izrietošām sekām, kam papildus var sekot savlaicīgi nenovērsta stomatoloģiska rakstura problēmas, kuras, kā zināms, pašas parasti nekur nepazūd.

 

Kā tas notiek praktiski un kas būtu jāņem vērā, izvēloties šo procedūru?

 

Ja zobārsts pirmās vizītes laikā konstatē, ka zobu labošana bez vispārējas anestēzijas nebūs iespējama, ārsts izskaidro bērna vecākiem šo nepieciešamību un ieguvumus, kā arī nozīmē papildu konsultāciju ar anesteziologu. Tās laikā ārsts anesteziologs noskaidro visu nepieciešamo informāciju, lai sagatavotu mazo pacientu vispārējai narkozei. Atkārtotās vizītes laikā anesteziologs mazajam pacientam dod paelpot ar masku, kas pilnībā atslābina bērnu, dodot iespēju anesteziologam ievadīt aprēķināto narkozes devu.

Pēc tam bērnu zobārsts spēj kvalitatīvi veikt visus nepieciešamos darbus. Tiek salaboti visi bojātie zobi, kā arī ekstrahēti tie zobi, kuri var radīt iekaisumu žokļu kaulos. Papildus iespējama silantu uzklāšana veselajiem zobiem.

Bez tā, ka šāda ārstēšana, kas veikta medikamentozā miegā bērnam palīdz tikt galā ar sāpēm un ar to saistīto stresu, zobārstam tā dod iespēju pamatīgāk novērtēt patieso zobu stāvokli un veikt nepieciešamo ārstēšanu. Savukārt pēc narkozes iedarbības beigām pacients var pilnvērtīgi nodoties dienas priekiem ar labi padarīta darba sajūtu.

 

REMEDIUM klīnikā pieejami mūsdienīgākie narkozes preparāti, kuriem nav kaitīgas ietekmes uz bērna organismu. Ja Jūsu bērnam ir nepieciešama zobu ārstēšanai vai viņus nomāc negatīva ārstēšanās pieredze, piesakieties vizītē pie mūsu draudzīgās bērnu dakteres Airisas – viņa noteikti spēs palīdzēt!

Papildu informācija un telefons pieteikumiem pie speciālista:

https://www.remedium.lv/

tel: +371 22844044

#Remediumzobārstniecība

 

Zobu labošana bērniem, pielietojot vispārēju narkozi

ba06fc_6_edited_edited.jpg
bottom of page